اخبار ادامه بررسی لایحه ساماندهی پسماندها با اولویت استان های ساحلی و کلانشهر در جلسه کمیسیون انرژی

ادامه بررسی لایحه ساماندهی پسماندها با اولویت استان های ساحلی و کلانشهر در جلسه کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود به ادامه رسیدگی به لایحه ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و کلانشهرها پرداخت.

سید علی ادیانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: بررسی لایحه یک شوری کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیر دولتی در دستور کار جلسه امروز کمیسیون انرژی قرار داشت.


نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس همچنین بیان کرد: در این جلسه کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات،  وزارت کشور و محیط زیست نیز حضور داشتند.

وی تصریح کرد: البته ابتدا این لایحه به کمیسیون کشاورزی ارجاع شده بود که با اعتراض اعضا و هیات رییسه کمیسیون انرژی و مکاتبه‌ای که با هیات رییسه مجلس انجام شد، به کمیسیون انرژی ارجاع شد.

ادیانی همچنین بیان کرد: ماده یک این لایحه مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شد که براساس آن به وزارت نیرو اجازه داده شد خرید تضمینی داشته باشد از بخش سرمایه گذاران خارجی به واسطه این که پسماند را تبدیل به انرژی،  برق و...  می کند لذا وزارت نیرو مکلف شد تا این کار را انجام دهد و ما به ازای تبدیل پسماند با پیشنهاد وزارتخانه‌های نیرو و کشور و تصویب شورای اقتصاد قابلیت اجرایی پیدا می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

You are here اخبار ادامه بررسی لایحه ساماندهی پسماندها با اولویت استان های ساحلی و کلانشهر در جلسه کمیسیون انرژی